Regulamin Forum

Moderator: Noe

Awatar użytkownika
Noe
Posty: 4657
Rejestracja: 13 sie 2010, 12:24
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Regulamin Forum

Postautor: Noe » 03 sty 2012, 19:03

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Forum służy do kulturalnej wymiany opinii i informacji.
2. Forum jest ogólnodostępne. Pełne prawo użytkowania Forum ma każdy, kto nie łamie Regulaminu.
3. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz zawartość ich profili. Wszelkie konsekwencje ponoszą publikujący je użytkownicy.
4. W razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem Forum (zwłaszcza gdy wynikają one z nieznajomości dostępnych funkcji) należy najpierw poszukać rozwiązania w dziale FAQ, a dopiero potem ewentualnie kontaktować się z administracją Forum.


PISANIE POSTÓW

5. Tylko osoby zarejestrowane mogą pisać posty.
6. Przed założeniem nowego tematu warto sprawdzić, czy wcześniej nie toczyła się już dyskusja na ten temat. Jeśli tak, należy dopisać swój komentarz do istniejącego wątku zamiast zakładać drugi. (Tematy zdublowane będą kasowane lub scalane).
7. Treść tematu powinna świadczyć o jego zawartości. (W przeciwnym wypadku treść tematu zostanie zmieniona).
8. Należy trzymać się tematu i wystrzegać się wypowiedzi nic niewnoszących do dyskusji. (Posty niezwiązane z tematem, tzw. off topic, będą z niego usuwane).
9. W celu usprawnienia komunikacji (post powinien być w miarę czytelny i zrozumiały) należy wystrzegać się tzw. literówek, wszelkich błędów językowych, pisania wyłącznie dużymi literami itp. Należy przestrzegać zasad NETykiety. Przy cytowaniu postów należy używać wyłącznie tagów BB-Code. Cytować należy jedynie te fragmenty wypowiedzi, które zamierza się skomentować.
10. W komentarzu powinno występować jak najmniej linków zewnętrznych (odnoszących się do innych stron internetowych, spoza domeny BMW-GZ.PL). Zamiast odnośnika do artykułu w Internecie preferowane jest zacytowanie go częściowo lub w całości z podaniem źródła. Wymóg ten spowodowany jest dynamicznym charakterem Sieci WWW i dbałością o jak najmniejszą ilość tzw. złamanych linków na Forum.
11. Pisanie kilku postów pod rząd przez tego samego użytkownika jest niewskazane. Do uzupełniania treści swojej ostatniej wypowiedzi lub nanoszenia na nią poprawek służy przycisk "Edytuj", aktywny przez godzinę od opublikowania danego posta.
12. Zabrania się publikacji treści powszechnie uznanych za obraźliwe, łamiących prawo, nieprawdziwych, będących nachalną reklamą itp.
13. Prywatne sprawy pomiędzy użytkownikami należy załatwiać za pomocą systemu prywatnych wiadomości (PM, tzw. priv). Zabrania się prowadzenia "prywatnych wojen" na forum publicznym.

Ps.Wstawiane grafiki/obrazki nie mogą być większe niż w rozdzielczości 800x600.


ADMINISTRACJA I ZESPÓŁ MODERUJĄCY FORUM

14. Administrator nadzoruje działanie Forum i przyjmuje wszelkie uwagi na ten temat. Jednocześnie administrator jest najważniejszym członkiem zespołu moderującego.
15. Administrator ma prawo zmienić niniejszy Regulamin bez powiadamiania o tym użytkowników, a także usunąć dowolną osobę lub wypowiedź z Forum bez podania przyczyny.
16. Zadaniem zespołu moderującego jest pilnowanie porządku i kontrolowanie wypowiedzi innych użytkowników.
17. W kompetencjach zespołu moderującego leży dokonywanie wszelkich zmian redakcyjnych w postach użytkowników, zwłaszcza jeśli łamią one pt. 6-12. Regulaminu. Do zmian takich należy scalanie postów w jeden temat, dzielenie tematów, cenzurowanie i usuwanie postów, przenoszenie tematów do innego działu, zamykanie tematów.
18. Administratorem Forum jest użytkownik o nicku Administrator lub: TnT.
19. Aktualny skład zespołu moderującego to: TnT, adam1125.
20. Z odpowiedzialności nałożonej na zespół moderujący wynika uprawnienie jego członków do nakładania na innych użytkowników kar za niestosowanie się do Regulaminu.


KARY

21. Zmian redakcyjnych opisanych w pt. 16. Regulaminu nie uważa się za karę, a jedynie za czynność porządkową.
22. Za nagminne i/lub celowe łamanie Regulaminu przewidziane są następujące kary: upomnienie słowne, ostrzeżenie (tzw. warn), nadzór moderatorkiów (konieczność każdorazowego zatwierdzania postów przez zespół moderujący przed ich publikacją), a w ostateczności - zablokowanie dostępu do Forum na czas określony, bądź dożywotni (Ban).
23. Pozbawienie możliwości korzystania z Forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick i/lub numer IP. Blokada taka może być czasowa lub stała (w zależności od przewinienia).


POSTANOWIENIA KOŃCOWE

24. Powyższe zasady powinny być przestrzegane przez wszystkich użytkowników Forum.
25. W przypadku łamania Regulaminu zostaną przedsięwzięte kroki opisane w pt. 16. i 21.
26. Rejestracja na Forum jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu.
27. Administracja zastrzega sobie prawo do nieprzestrzegania niektórych punktów Regulaminu, oraz jego zmian.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Noe, łącznie zmieniany 2 razy.

nowoczesne stoły

Wróć do „Regulamin Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość