BMW i3 3D

Awatar użytkownika
Noe
Posty: 4657
Rejestracja: 13 sie 2010, 12:24
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

BMW i3 3D

Postautor: Noe » 28 lis 2012, 10:02

Na salonie samochodowym w Los Angeles pokazał się światu kolejny prototyp BMW z serii i. Tym razem jest to trzydrzwiowa wersja modelu i3. Co to takiego? To niewielki (mniej niż 4 m długości) model z napędem elektrycznym. Inny przód, mniej oszklone drzwi oraz nieco inaczej zaprojektowane światła sprawiają, że model trzydrzwiowy jest nie tylko bardziej dynamiczny, ale również bliższy produkcji seryjnej niż odmiana pięciodrzwiowa z zeszłego roku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Model i3 ma napęd na tylne koła, otwierane pod wiatr tylne drzwi, podwozie z włókna węglowego oraz nadwozie z aluminium. Napęd? Silnik elektryczny o mocy 168 KM karmiony jest przez ułożone w podłodze baterie litowo-jonowe (pełne ładowanie trwa 6 godzin). Osiągi? Mniej niż 8 s do setki i maksymalnie 150 km/h. Zasięg? Od 130 km, jeśli będziemy szarżować, po nawet 225 km, jeśli będziemy delikatnie traktować pedał gazu. W opcji można także dokupić silnik benzynowy (1,5 l R3 Turbo), który w razie czego będzie ładował baterie, co pozwoli wydłużyć zasięg. Wnętrze mieści 4 osoby, a bagażnik (znajduje się z przodu) 200 l.

Model i3 może i ma zadatki na najbardziej sportowego malucha na rynku (w końcu ma dwa silniki, 19-calowe kola i napęd na tył!), ale jest także wybitnie ekologiczny i inteligentny. Waży tylko 1250 kg, a 25% materiałów wykończeniowych pochodzi z recyklingu. Poza tym nawigacja w tym modelu potrafi znaleźć najbardziej ekologiczną drogę do celu (uwzględnia przy tym środki transportu publicznego!), kamera z przodu potrafi wykryć pieszego, a asystent parkowania sam zaparkuje model i3 nawet w najciaśniejszym miejscu. O, jest jeszcze inny asystent, który potrafi sam prowadzić samochód w korku z prędkością do 40 km/h. Kolekcja modeli z serii i, czyli trzy- i pięciodrzwiowe i3 oraz i8 w wersji coupé i cabrio, będą się pojawiać na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BUBU
Posty: 1633
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:57
Lokalizacja: Gierłachowo

Postautor: BUBU » 28 lis 2012, 16:48

Żeby nie znaczek i nerki to bym nigdy nie powiedział że to jest BMW, jak dla mnie to nic ciekawego :) zimny i mało przyjemny środeczek...
Jedziemy za miasto na małą imprezę
Moja Beema ryczy jak zwierzę
Głos silnika małą rajcuje
Moja, moja mała, ja to wiem, ja to czuję!

Awatar użytkownika
Noe
Posty: 4657
Rejestracja: 13 sie 2010, 12:24
Lokalizacja: Leszno
Kontaktowanie:

Postautor: Noe » 12 gru 2012, 14:11

Filmik promocyjny i3 Concept Coupe Electric

http://www.youtube.com/watch?v=UBORWBmz ... _embedded#!

jak i parę fotek jeszcze :22:
Załączniki
dsc00299.jpg
dsc00299.jpg (82.65 KiB) Przejrzano 9051 razy
dsc00304.jpg
dsc00304.jpg (69 KiB) Przejrzano 9051 razy
dsc00312.jpg
dsc00312.jpg (70.09 KiB) Przejrzano 9051 razy


nowoczesne stoły

Wróć do „BMW seria I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości